canna
09 آذر 1401 - 12:24

اعتصابات در کرانه باختری/ رژیم اسرائیل، ۱۱ فلسطینی را ربود

همزمان با اعلام بازداشت یازده نفر از جوانان فلسطینی در کرانه باختری فلسطین، شهرهای مختلف این منطقه در اعتراض به شهادت ۵ تن از فلسطینیان، دست به اعتصاب گسترده زده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عمده شهرهای فلسطینی در کرانه باختری امروز چهارشنبه به درخواست و دعوت گروه مقاومت «بیشه شیران» دست به اعتصاب زده‌اند. گفتنی است دیروز سه شنبه در یورش نظامیان رژیم اسرائیل به مناطق مختلف کرانه باختری پنج نفر به شهادت رسیدند که دو تن از آن‌ها برادر بودند.

اتحادیه وکلای فلسطین چهارشنبه را روز عزا اعلام کرد

اتحادیه وکلای فلسطین نیز همزمان با این فراخوان، در اعتراض به شهادت فلسطینیان به دست صهیونیست‌ها و شهادت یکی از وکلای فلسطینی طی 24 ساعت گذشته، اعلام کرد که امروز چهارشنبه را روز عزا اعلام کرده است.

 

کرانه باختری , فلسطین ,

بازداشت 11 نفر در کرانه باختری

ارتش رژیم اسرائیل از زبان سخنگوی خود نیز آمار بازداشتی‌های امروز را اعلام کرد و گفت که طی یورش نظامیان رژیم اسرائیل به مناطق مختلف کرانه باختری، 11 نفر از فلسطینیان بازداشت شده‌اند. دیروز نیز در یورش روزانه مشابه، 9 نفر نیز بازداشت شده بودند.

زخمی شدن یک شهرک‌نشین در نابلس

رسانه های عبری همچنین گزارش دادند که یک شهرک نشین صهیونیست در سنگ پرانی جوانان فلسطینی در نزدیکی روستای «معالیه» واقع در جنوب نابلس زخمی شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 889838