canna
17 دی 1401 - 15:51

نویسنده فلسطینی: اقدام شارلی ابدو بیانگر خصومت صهیونیسم علیه هر مؤلفه اسلامی است

یک تحلیلگر و نویسنده سیاسی فلسطینی اعتقاد دارد آنچه که مجله شارلی ابدو در توهین به مرجعیت انجام داد بیانگر میزان خصومتی است که صهیونیسم علیه هر مولفه اسلامی در جهان گسترش می‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» که پیشتر با اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) درصدد پیشبرد پروژه اسلام هراسی برآمده بود اینک با توهین به مرجعیت دینی و سیاسی ایران و جهان اسلام، پروژه ایران هراسی را در دستور کار قرار داده‌؛ اقدامی در لوای آزادی بیان که تابعی از لابی‌گری سیاسی و اهداف ایدئولوژیک است.

البته با توجه به سابقه این نشریه، وقتی «شارلی ابدو» از ذهن می‌گذرد، بی‌درنگ مفاهیمی همچون «تحقیر»، «توهین» و «افترا» به ذهن متبادر می‌شود که در لوای آزادی بیان علیه افراد و اعتقادات آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در همین زمینه مصاحبه‌ای با استاد «رامز الحلبی» نویسنده و تحلیلگر سیاسی فلسطینی انجام داده‌ایم.

رامز الحلبی در ابتدای مصاحبه با خبرنگار تسنیم اعلام کرد: توهین به هرگونه نماد یا اعتقاد مذهبی نمی‌تواند بیانگر آزادی بیان در هیچ کشور پیشرفته و یا در حال توسعه‌ای باشد. آنچه که مجله شارلی ابدو انجام داد بیانگر میزان خصومتی است که صهیونیسم علیه هر مولفه اسلامی در جهان گسترش می‌دهد.

وی تاکید کرد: اهانت به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و قبل از ایشان به پیامبر اکرم (ص) جرمی است که باید با آن مقابله کرد. برای مقابله با این جنایت باید ویژگی‌های دین اسلام و نقش اخلاقی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مستضعفین و همچنین نقش امام خامنه‌ای در نظارت بر این حمایتی که جمهوری اسلامی از نیروهای آزادی به ویژه فلسطین و کشورهای عضو محور مقاومت به عمل می‌آورد، بیشتر تبیین و شفاف‌سازی شود.

این تحلیلگر سیاسی گفت: چنین اهانت‌هایی موجب تشدید نفرت‌افروزی در جهان می‌شود. زمانی که یک روزنامه‌نگار یا یک نهاد رسانه‌ای در کشوری چنین اقدامی انجام می‌دهد و می‌بیند که دولت یا کسانی هستند که چه در فرانسه و چه در هر کشور دیگری از آنها حمایت می‌کنند، این نهاد رسانه‌ای (شارلی ابدو) به مهمترین نمادهای یک کشور دیگر توهین می‌کند و این یقینا موجب افزایش نفرت خواهد شد و ما باید جنبه روشن و اخلاقی و انسانی کسانی که (توسط این رسانه‌ها) مورد اهانت قرار گرفته‌اند را نشان دهیم تا این توهین‌ها به کسانی که مرتکب آن شده‌اند، برگردد.

الحلبی افزود: تشدید اهانت‌ها به نمادها و نشانه‌های اسلامی در جهان اسلام بیانگر یک نظام فرهنگی غیراخلاقی است که بر غرب حاکم شده و این فرهنگ مبتنی بر اصول برده‌‌‌داری و غارت ملت‌های دیگر است. در مورد نظام استکباری به رهبری غرب و آمریکا شما احساس می کنید که ترسی از دین اسلام وجود دارد؛ زیرا اسلام ملت‌های مختلف اروپایی را درنوردیده و آنها قانع شده‌اند که اسلام دین و فرهنگ و تمدن جایگزینی است که می‌تواند از این دستاورد تمدنی مادی که تمدن غربی و بشری به آن رسیده محافظت کند.

وی ادامه داد: بنابراین طبیعی است که آمریکا و غرب به دنبال تحریف ویژگی‌ها و نمادهای مسلمانانی باشند که جایگزین متمدن واقعی برای نظام جنایتکار غرب هستند.

رامز الحلبی در خصوص نقش صهیونیسم جهانی در تحریک و اهانت علیه نمادها و ویژگی‌هایی دینی گفت: قطعا همه مشکلات و درگیری‌هایی که بین ملت‌های جهان وجود دارد، دست صهیونیست‌ها یا یهودیان را پشت سر خود می‌بیند (صهیونیست‌ها پشت پرده این درگیری‌ها هستند). خداوند متعال می‌فرماید: « وَقَضَیْنَا إِلَىٰ بَنِی إِسْرَائِیلَ فِی الْكِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا كَبِیرًا» (و بر بنی اسرائیل چنین حکم راندیم که ای بنی اسرائیل شما حتما دوبار در زمین فساد و خونریزی می کنید و هر آینه استکبار و سرکشی بزرگی می نمائید).

این تحلیلگر و نویسنده سیاسی ادامه داد: ویژگی متفاوت یهودیان و صهیونیست‌ها به طور کلی مربوط به فساد آنها در زمین - چه فلسطین و چه هر سرزمین دیگری- است. آنها در طول تاریخ همواره در پی جنگ‌افروزی و شعله ور کردن آتش جنگ‌ها بوده‌اند و هنوز هم به این روش عمل می‌کنند و به دنبال درگیری بین ملت‌ها هستند. آنچه که بین قبلیه «اوس و خزرج» در شهر رسول خدا (ص) افتاد از جنگ‌هایی بود که یهودیان برافروختند.

وی اظهار داشت: بله صهیونیسم با هدف سیطره بر جهان و منابع و منافع آن و قدرت بخشیدن به دجال یک چشم خود و امکان برپایی معبد ادعایی در مسجد الاقصی نقش فعالی (در اهانت به نمادهای اسلامی) دارد. اما مطمئنیم که سرنوشتی که خداوند تعیین کرده محقق خواهد شد. ما ایمان داریم که تقدیر الهی به دست مهدی موعود (عج) رقم خواهد خورد و او بعد از اینکه دنیا آکنده از ظلم و جور صهیونیست‌ها شد، عدالت را در جهان برپا می‌کند.

الحلبی گفت: «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه نماینده یک دولت راست افراطی است که سعی دارد جهان اسلام را تضعیف کند. او با کینه‌های قدیمی فرانسوی زندگی می‌کند و هنوز هم ذهنیت اشغالگری فرانسه که الجزایر و سرزمین‌های مغرب عربی و نیز بخش‌های زیادی از آفریقا را اشغال کرد، با خود دارد. ماکرون در تلاش است تا این ذهنیت استعماری و اشغالگر را به روش دیگری بازگرداند.

این نویسنده سیاسی تاکید کرد: ماکرون نه تنها ذهنیات و افکار پنهان خود بلکه هرآنچه را که راست‌افراطی‌های فرانسه و به طور کلی اروپا در سر می‌پرورانند را نشان می‌دهد-چه از طریق اهانت شخصی به پیامبر ما و -چه از خلال حمایت از نهادهای رسانه‌ای که به پیامبر اسلام (ص) توهین می‌کنند.

وی در پایان مصاحبه با خبرنگار تسنیم تاکید کرد: امروز شاهد توهین (غرب و فرانسه) به نمادهای جهان اسلام مانند امام خامنه‌ای هستیم؛ زیرا آنها می‌دانند که جایگزین فرهنگی و انسانی و اخلاقی برای این نظام فاسد غربی، جهان اسلام و در راس آن جمهوری اسلامی ایران و رهبر آن امام خامنه‌ای است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 960772