canna
08 دی 1401 - 16:00

شهادت ۲۲۴ فلسطینی به دست صهیونیست‌ها از ابتدای سال ۲۰۲۲

منابع فلسطینی اعلام کردند که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۲۲۴ فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و صدها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، 224 فلسطینی در طول سال 2022 در کرانه باختری و قدس اشغالی و نوار غزه در توسط  نیروهای اشغالگر رژیم صهیونستی به شهادت رسیدند.

به گزارش عرب 48، افزایش تعداد شهدا در فلسطین توسط  رژیم صهیونیستی درحالی است که آن ها یورش به مناطق مختلف فلسطین را تشدید و بیش از هزار ساختمان را به بهانه ساخت غیرقانونی تخریب کردند.

اداره مرکزی آمار فلسطین امروز پنجشنبه به بررسی  تهاجمات نظامیان اشغالگر  رژیم صهیونیستی علیه فلسطینان، تخریب منازل آن ها و غصب  زمین های آن‌ها پرداخت.

داده‌ها نشان داد که  نظامیان اشغالگر صهیونیستی 1058 ساختمان (353 ساختمان مسکونی و 705 تأسیسات) را در فلسطین تخریب و ویران کردند.

در زمانی که رژیم اشغالگر صهیونیستی  در حال ساخت صدها واحد مسکونی است که در آن بیش از 70 هزار شهرک نشین صهیونیست در 151 شهرک ساخته شده  زندگی می کنند،  قدس اشغالی با 29 درصد بالاتر ین تعداد تخریب ها را ثبت کرده  که شامل تخریب 128 ساختمان مسکونی و 176 تأسیسات می شود.

بر اساس داده‌های  وزارت بهداشت فلسطین ، تعداد شهدا طی سال 2022 تا 5 دسامبر به 224 شهید (53 شهید در نوار غزه و 171 شهید در کرانه باختری) رسیده است.

بر اساس داده‌های کمیته رسیدگی به امور بازداشت شدگان و آزادگان، تعداد بازداشت شدگان در زندان‌های اشغالی تا پایان نوامبر 2022 به 4700 نفر رسید که شامل 34 بازداشت شده زن، حدود 150 کودک و 835  بازداشت شده  اداری  می‌باشد.

بازداشت اداری عبارت است از بازداشت بدون اتهام یا محاکمه و بدون اجازه دسترسی به وکیل وی برای بازرسی مدارک و شواهد است که این امر نقض آشکار و صریح مفاد حقوق بین‌الملل بشردوستانه است، به طوری که اسرائیل تنها طرفی در جهان است که این سیاست را اعمال می‌کند.

در حملات و جنایات اشغالگران اسرائیلی علیه فلسطینیان از ابتدای سال جاری تاکنون صدها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

صهیونیست ها در این مدت صدها نفر از جمله ده ها کودک و زن را هم در مناطق مختلف اراضی اشغالی بازداشت کرده اند.

 از سوی دیگر اتحادیه عرب فاش کرد که صهیونیست‌ها از ابتدای سال 2022 با تشدید جنایت علیه فلسطینیان 223 فلسطینی را در نتیجه عملیات اعدام میدانی و قتل عمدی به شهادت رساندند.

 

«سعید ابوعلی» معاون دبیر کل و رئیس بخش فلسطین و اراضی اشغالی عربی در اتحادیه عرب  روز گذشته گفت: «افزایش تعداد اسرا و جنایت مسئولان رژیم اشغالگر علیه این اسرا از جمله اهمال پزشکی، ابزاری برای قتل این افراد است».

ابوعلی همچنین در سخنانی در یکصد و نهمین دور نشست ناظران امور فلسطینی در کشور‌های عربی گفت: «عملیات یورش (صهیونیست‌ها) در حرم ابراهیمی و مسجد الأقصی از سوی شهرک‌نشینان تحت حمایت نیرو‌های اشغالگر اسرائیل و اجرای سیاست کوچاندن اجباری فلسطینیان از طریق تخریب خانه‌ها، ادامه داشته است».

 با افزایش شمار شهدا و زخمی ها در فلسطین توسط رژیم صهیونیستی عملیات مقاومتی  رزمندگان علیه صهیونیست ها نیز افزایش یافته است.همانطور که   اخیرا  داده‌های منتشر شده توسط سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک)، نشان  داد در سال 2022 عملیات‌ مقاومتی بیشتری علیه صهیونیست‌‌ها انجام شده و تعداد بیشتری از شهرک‌نشینان در اراضی اشغالی و کرانه باختری در مقایسه با سال گذشته به هلاکت رسیدند.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تا تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع تر آغاز کند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند.

جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 942308