canna
03 بهمن 1401 - 22:58

جنبش حماس: آواره کردن ساکنان «خان احمر» پاکسازی نژادی است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس تاکید کرد که آواره کردن ساکنان منطقه «خان احمر» در قدس اشغالی در راستای پاکسازی نژادی رژیم صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حازم قاسم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس تصریح کرد که تهدید دشمن صهیونیستی به آواره کردن ساکنان خان احمر و کوچاندن صاحبان اصلی این سرزمین، سیاستی نژادپرستانه از سوی کابینه رژیم صهیونیستی به منظور توسعه شهرک سازی برای شهرک نشینان صهیونیست است.

وی تاکید کرد که تظاهرات برگزار شده امروز در روستای خان احمر نشان داد که این سرزمین فلسطینی است و دشمن صهیونیستی نمی تواند ساکنان آن را بیرون براند.

گفتنی است که اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی از حزب لیکود در صدد بازدید از روستای خان احمر در قدس شرقی با هدف اعمال فشار بر کابینه نتانیاهو جهت تخریب و تخلیه این روستا هستند.

رژیم صهیونیستی تا کنون بارها قصد تخریب این روستای فلسطینی‌ نشین را داشته است و مراجع به اصطلاح قضایی صهیونیستی نیز حکم تخریب آن را صادر کرده‌ اند اما پایداری و مقاومت فلسطینیان تا این لحظه اجازه تخریب این روستا را به اشغالگران صهیونیست نداده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 993826