canna
10 بهمن 1401 - 15:26

هشدار اتحادیه‌‌های آلمان به کارفرمایان درباره اعتصاب‌های گسترده در بخش خدمات عمومی

انجمن کارمندان دولت اعلام کرد که اگر کارفرمایان در مناقشات بر سر دستمزدها پیشنهاد قابل قبولی را ارائه ندهند کل خدمات عمومی را متوقف خواهند کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نشریه "دی سایت" آلمان در مطلبی نوشت: انجمن کارمندان دولت هشدار داد که مبارزه بخش دولتی برای درآمد بیشتر می تواند منجر به اعتصابات گسترده شود.

اولریش سیلبرباخ، رئیس انجمن کارمندان دولت هشدار داد که از طریق اعتصابات گسترده در مناقشه چانه زنی جمعی بین دولت های فدرال و محلی خطر بالایی وجود دارد. سیلبرباخ در گفتگویی با آیسبورگر آلگماینه سایتونگ گفت: خطر چنین منازعه سخت کاری وجود دارد اگر کارفرمایان در این مناقشات پیشنهادی را پس از سه دور مذاکره ارائه نکنند.

به گفته وی سپس اعتصاب های هشدار دهنده موردی دیگر کافی نیستند. وی افزود: پس از آن خطر اقدام صنعتی وجود دارد، یعنی یک قرنطینه و اعتصاب گسترده برای خدمات عمومی. وی تاکید کرد: سپس ترامواها متوقف می شوند، مهدکودک ها بسته می شوند و زباله ها رها می شوند و اوضاع ناراحت کننده ای در آلمان ایجاد می شود.

اتحادیه وردی و انجمن کارمندان دولت dbb خواستار 10.5 درصد درآمد بیشتر و اما حداقل 500 یورو بیشتر برای حدود 2.5 میلیون کارمند هستند. اتحادیه انجمن های صنفی کارفرمایی شهرداری (VKA) پیش از آغاز مذاکرات این مطالبات را «غیرقابل قبول» توصیف کرده بود . پس از دور اول مذاکرات روز سه شنبه در پوتسدام، اتحادیه های کارگری و کارفرمایان بدون یافتن نتیجه ای مذاکرات را به تعویق انداختند. دور دوم مذاکرات قرار است در 22 و 23 فوریه ادامه یابد و دور سوم که احتمالاً تعیین کننده است برای پایان ماه مارس برنامه ریزی شده است.

سیلبرباخ در بخش دیگری از مذاکرات گفت که او اعتصابات گسترده" را رد نمی کند. وی افزود: کارفرمایان باید بدانند: این یک سرگرمی نیست، فقط یک مراسم معمولی نیست. ما جدی هستیم زیرا باید کاری برای رفع ناامیدی در بخش ها انجام دهیم. رئیس انجمن کارمندان دولت گفت: کشور در معرض تهدید شکست دولتی قراردارد، زیرا وظیفه عمومی با توجه به کمبود نیرو و دیجیتالی‌سازی ناکافی نمی‌تواند الزامات سیاسی را برآورده کند. سیاست این را می داند. سیلبرباخ گفت: اما دانش با عمل همراه نمی شود.

فرانک ورنکه، رئیس وردی هم چندی پیش در گفتگویی با "زوددویچه سایتونگ" گفت: اگر لازم باشد اعتصاب خواهیم کرد. وی از کارفرمایان فدرال و محلی خواست تا پیشنهاد دستمزدی را برای دور دوم مذاکرات در ماه فوریه ارائه دهند که امکان دستیابی به توافق را فراهم می کند. وی تاکید کرد: متأسفانه عادت بدی مبنی بر عدم ارائه هیچ پیشنهاد جدی تا آخرین شب مذاکرات به وجود آمده است. هرکسی که این گونه عمل می کند نباید از اعتصابات هشداردهنده شکایت کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1007751